FOTO/Harrohet Covid në Athinë, “ulje e sezonale” dyndin në rrugë grekët

schedule22:25 - 23 Janar, 2021

schedule 22:25 - 23 Janar, 2021

Grekët duket se kanë harruar masat kufizuese dhe distancën për mbrojten nga Covid dhe janë dyndur në rrugëve.

Mediat greke bëjnë me dije se qytetarët grekë kanë mbushur rrugët kryesore të Athinës dhe dyqanet për shkak të uljeve të sezonit të dimrit.

Nga pamjet e publikuar duket se si qytetarët kanë lënë jashtë vëmendjes rrezikun nga Covid dhe janë dyndur pa menduar aspakt rrezikun për infektimin dhe përhapjen e virusit.

Ndërkohë autoritetet policore janë munduar që të bindin qytetarët që të respektojnë distancën fizike dhe pse e kanë pasur të pamundur një gjë të tillë. /abcnews.al