FOTO/ E zeza ngjyra e preferuar për kabinetin “Rama3”, ministret e reja zgjedhin nuanca dominuese

schedule11:58 - 18 Shtator, 2021

schedule 11:58 - 18 Shtator, 2021

Në marshimin e qeverisë “Rama 3” nuk kishte si të mos vihej re look-u i 12 ministreve gra që dominojnë në këtë mandat të tretë të kryeministrit Rama.

Ngjyra që kishin përzgjedhur shumica prej tyre ishte e zeza e kombinuar edhe me veshjen e ministrave dhe vetë kryeministrit, e thyer me këmishë me ngjyra.

Ndërsa ministret e reja, kishin zgjedhur kostume me ngjyra për këtë ditë të veçantë e cila konsiderohet edhe dita e parë e punës si ministre për ndoshta katër vitet e ardhshme.

Bora Muzhaqi, ministrja për Rininë dhe fëmijët kishte zgjedhur një kostum të bardhë, Frida Krifca ministrja e Bujqësisë dominoi me të kuqe, ndërsa Delina Brahimaj në krye të dikasterit të Ekonomisë kishte zgjedhur ngjyrën blu. m.v/abcnews.al