FOTO/ De Paul mbron Messin në kombëtare, e mbron në ndeshje dhe lartësohet në intervista

schedule17:14 - 29 Shtator, 2022

schedule 17:14 - 29 Shtator, 2022

“Kur Messi të jetë kapiteni juaj, ju do të shkoni të luftoni për të”.

Argjentinasit mposhtën Hondurasin në një ndeshje miqësore (3:0), dhe Leo Messi shënoi një dopietë. Por një episod më goditës i ndodhi yllit të PSG: në minutën e 39-të, Leo u përplas me një faull të ashpër nga mesfushori Dayby Flores. Ai fluturoi në nofullën e argjentinasit dhe organizoi një sherr në fushë, shkruan abcnews.al.

Rodrigo de Paul ishte i pari që mbrojti Messin dhe i bërtiti Flores.

Pas lojës, De Paul u ngrit përsëri për Leo. Për disa arsye, një nga trajnerët e Hondurasit kapi dorën e Leos, megjithëse dukej se ishte miqësore. Por gjithsesi mesfushori i Atleticos u përfshi. Dhe ai qëndroi si një mur mes Leos dhe trajnerit. 

De Paul nuk u qetësua për këtë, dhe mbajti një fjalim patetik në zonën e shtypit: “Kur Messi është kapiteni juaj, ju do të shkoni të luftoni për të nëse ai kërkon”.

Rodrigo është afër Messit jashtë ndeshjeve, ai është afër në stërvitje dhe e admiron periodikisht

Në stërvitjen për kombëtaren, De Paul gjithashtu nuk del nga Leo. 

Dhe, natyrisht, ai e lavdëron atë herë pas here, këtu është një nga deklaratat e Rodrigo nga qershori 2021.

“Ne kemi kapitenin më të mirë të mundshëm. Nuk do të flas për nivelin e tij të futbollit, as që ia vlen të diskutohet. Si person dhe mentor, Leo nuk ka me kë të krahasohet. Kur ai është pranë, gjithçka bëhet më e lehtë.

Në rrjetet sociale, De Paul tashmë po krahasohet me Antonella dhe Mascherano

Tashmë në rrjetet sociale ka shumë batuta me temën e afërsisë së tyre. Këtu janë vetëm disa nga pikat kryesore.

Messi: Më mungon Antonella

De Paul të nesërmen në mëngjes:

Messi: Më mungon qeni im.

De Paul: tashmë po e dërgon.

Messi: Më mungon Mascherano

De Paul ndeshja e radhës:

*Messi ka grip*

De Paul në këtë kohë:

Messi: *Pothuajse mbytet duke notuar*

DePaul:

Shpresojmë që Rodrigo të mos ia kthejë shpinën Leos pas shakave të tilla. /G.D abcnews.al/