FOTO/ Babai i një fëmije, kush është shqiptari i ekzekutuar me 8 plumba në Bruksel

schedule12:01 - 28 Nëntor, 2020

schedule 12:01 - 28 Nëntor, 2020

Abcnews.al raportoi mbrëmë për ekzekutimin me tetë plumba të një shqiptari në Bruksel.

Ngjarja ndodhi në orët e vona të mbrëmjes në një park të Molenbeek.

Mësohet se bëhet fjalë për Arjan Spahiun nga qyteti i Elbasanit, i cili vdiq në vend nga tetë plumbat e marra mbrëmë. Spahiu është 38 vjeç dhe babai i një fëmijë.

Spahiu ishte arrestuar 10 vjet më parë në Elbasan pasi akuzohej për vrasjen e 52-vjeçarit Gëzim Alikajt, por më pas u la i lirë.  /abcnews.al