FOTO/ Asnjë në kishë prej koronavirusit, por prifti e zhvillon meshën në një mënyrë krejt origjinale

09:36 | 25/02/202009:360

Pasojat e koronavirusit ndihen qartë në Xhenova.

Don Xhakomo Martino, prift në kishën e San Tomasos, ishte vetëm në kishë gjatë meshës, e cila u transmetu në mënyrë të drejtpërderjtë në Facebook dje Youtube.

Një meshë për besimtarët dhe jo vetëm, e cila zakonisht mbahet të shtunë dhe të dielë.

Por për shkak të situatës dhe vendimeve të marra për ndërprerjen e tyre deri në 1 mars, don Martino ka vendosur ta mbajë në këtë mënyrë cdo ditë në orën 18:30. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono