Forcat ruse bombardojnë Kherson, vriten 3 civilë

schedule09:40 - 1 Prill, 2023

schedule 09:40 - 1 Prill, 2023

Ushtria ruse ka bombarduar zonat e banuara në rajonin Kherson të Ukrainës jugore 54 herë në 24 orët e fundit.

Sipas raporteve 3 civilë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i administratës ushtarake rajonale Alexander Prokudin.

/abcnews.al