“Forbes”: Lionel Messi është sportisti më i paguar në botë, CR7 në podium

schedule17:15 - 12 Maj, 2022

schedule 17:15 - 12 Maj, 2022

Lionel Messi është sportisti më i paguar në botë. Në raportin e revistës së specializuar “Forbes”, theksohet se si “Pleshti” ka fituar mbi 125 milionë dollarë paga, sponsorë, të drejta imazhi.

Në Top 10 janë edhe dy lojtarë të tjerë, pikërisht Cristiano Ronaldo në vendin e tretë me 115 milionë dhe Neymar, i katërti, me 95 milionë dollarë.

Kjo është renditja:

/f.a/abcnews.al