Flamurtari optimist, pasi mundi Kukësin pas 5 vitesh

schedule14:14 - 27 August, 2018

schedule14:14 - 27 August, 2018

Për Flamurtarin patën më shumë rëndësi tri pikët sesa loja ndaj Kukësit. Trajneri Daja shprehet i kënaqur, ndërsa presidenti Idrizi beson se këtë sezon do të fitohet trofe.

Në Vlorë i thonë “fushë patatesh” dhe u luajt në një terren të tillë.

Gjithsesi, Flamurtari ia doli me sukses edhe mbi shëmtinë e barit në stadiumin e tij, duke mundur Kukësin pas 5 vitesh. Trajneri Ilir Daja nuk doli krejt i kënaqur, por gjithsesi, ishte optimist.

Daja: E rëndësishme është marrja e 3 pikëshit nga një kundërshtar që është pretendent për fitimin e kampionatit, na erdhi në momentin e duhur se ishte ndeshja e parë para tifozëve. Tani kemi nevojë për lojtarë se kampionati është shumë i gjatë.

Humbja nuk ishte aspak rezultat i drejtë, sipas trajnerit të Kukësit, Cungu.

Cungu: I vetmi moment që patëm pakujdesi, kundërshtari e shfrytëzoi këtë moment, kjo ishte gjithë historia e ndeshjes. Kukësi luajti më mirë se Flamurtari. Për të pretenduar i duhet shumë punë. E ka gjet me shumë ardhje e largime kjo verë Kukësin dhe do kohën e vet.

Presidenti vlonjat, Sinan Idrizi, e nisi me një batutë.

Idrizi: Fusha është shumë e mirë

Më tej, numri 1 i klubit, foli me besim të madh.

 Idrizi: “Si i thonë labce: “Shejtani theu këmbën”. Pesë vjet s’kemi fituar asnjëherë me Kukësin. Jam i sigurtë se pas kësaj fitoreje do marrim një kupë, se çfarë nuk e di”. /abcnews.al