Festat e nëntorit, shqiptarët mbushin rrugët e New Yorkut me flamujt kuq e zi

schedule22:13 - 26 Nëntor, 2020

schedule 22:13 - 26 Nëntor, 2020

Politikani me prejardhje shqiptare Marko Kepi, së bashku me disa bashkëkombas kanë mbushur rrugët e Neë Yorkut me flamujt kuq e zi.

Ky aktivitet është bërë për të shënuar Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në postimin e tij, Kepi falënderon të gjithë shqiptarët që dolën dhe ndihmuan për vendosjen e flamurit kombëtar në Bulevardin Hylan

Postimi

“Faleminderit të gjithëve që dolën mbrëmë dhe na ndihmuan që të mbledhin dhe të vendosim flamujt amerikanë dhe shqiptarë në Bulevard Hylan për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë. Nuk kemi aleat më të madh se SHBA dhe jemi të bekuar që e quajmë këtë vend shtëpi. Zoti e bekoftë Amerikën”. /abcnews.al/

Thank you to everyone that came out last night and helped us assemble and put up the American & Albanian flags on Hylan…

Posted by Marko Kepi on Thursday, November 26, 2020