Festa e Sulltan Nevruzit, Rama: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite

schedule08:03 - 22 Mars, 2023

schedule 08:03 - 22 Mars, 2023

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një njoftim në “facebook” ku uron shqiptarët për festën e Sulltan Nevruzit.

“Uroj që pranvera të çelë zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar”, shkruan ndër të tjera kryeministri.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES ?

dhe në festën e Sulltan Nevruzit, uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar☀️ r.t/abcnews.al