FBI publikon aplikacionin që trajnon qytetarët si agjent gjatë karantinës

10:52 | 25/03/202010:520

Mbrëmjen e djeshme Mbretëria e Bashkuar u fut në karantinë.

Që nga palestra në shtëpi e deri te gatimi, shumë të vetë-izoluar kanë filluar një sërë aktivitetesh për tu argëtuar gjatë karantinës.

Tani FBI-ja ka zgjedhur t’i ndihmojë njerëzit dhe ka nxjerrë një aplikacion, i cili ju mundëson të trajnoheni si një agjent gjatë vetë-izolimit.

 

FBI-ja shpjegon: “Aplikacioni ynë është informues dhe ndërveprues. Nëse doni të bëheni një agjent apo jeni thjesht kurioz, ky aplikacion ju mëson bazat e njohurive fizike të një polici.”

Përdoruesit do të jenë në gjendje të shikojnë video që demonstrojnë formën dhe procedurat e duhura për secilën komponent të testit. Ai gjithashtu ka GPS për të siguruar përvojën e vërtetë të trajnimit të FBI.

Pas marrjes së një përmbledhje të testit, ju mund të zgjidhni të merrni përsipër sfidën duke krijuar një profil gjatë stërvitjes. Në përfundim të testit të fitnesit, do të keni piket nga sistemi dhe protokolli i pikëve të FBI, të përdorur për aplikantët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono