Familjarët tërheqin nga morgu trupin e Admir Muratajt

schedule14:53 - 11 Prill, 2019

schedule 14:53 - 11 Prill, 2019

Familjarë dhe të afër të Admir Muratja kanë pritur për më shumë se 4 orë për të marrë nga mogru turpin e të ndjerit. Familja ka vendosur që Admir Murataj i vrarë pasditen e 9 Prillit gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë të prehet në vendin e tij të lindjes në Tropojë. Ceremonia mortore do të zhvillohet në orën 12 të datës 12 Prill. Grabitja e 10 milion eurove në aeroportin e Rinasit ka tërhequr, vëmendjen edhe të mediave ndërkombëtare. Gazetarë të gazetës gjermane Billd kanë udhëtuar nga vendi i tyre drejt Shqipërisë për të pasqyruar ngjarjen e rëndë për qytetarët e vendit të tyre. Ditën e nesërme gazetarët e Billd do të jenë në qytetin e Tropojës për të ndjekur ceremoninë e varrimit dhe gjithashtu për të folur me familjarët./abcnews.al