trush

baza-ushqimore-e-fermereve.jpg
ad min20:44 | 04/09/2019

Dy vatra zjarri janë shfaqur mbrëmjen e sotme në rajonin e Shkodrës. Pika ku grumbullohet baza ushqimore për fermerët në fshatin Trush është përfshirë nga flakët. Aktualisht tre zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve. Situata është nën kontroll, por dëmet janë të mëdha.

Ndërsa vatra tjetër e zjarrit është aktivizuar tek vendi i quajtur “Maja e Zezë” në Velipojë. Në këtë zonë për shkak të terrenit të vështirë forcat zjarrfikëse nuk mund të ndërhyjnë, por nuk rrezikohen banesa./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono