Është vetëm 12-vjeç, arrestohet për racizëm djaloshi që ofendoi Zaha

schedule18:26 - 12 Korrik, 2020

schedule 18:26 - 12 Korrik, 2020

Wilfried Zaha e nisi ditën e tij ndryshe sot, pasi ylli i Crystal Palace postoi në Twitterin e tij zyrtar disa mesazhe ofenduese që kishte marrë.

LEXO EDHE: “K***ë e zezë, do të vij në shtëpi si fantazmë”, racizëm ndaj Zaha

Jack Dolan, një djalosh i vogël dhe tifoz i Aston Villa, përdori ofendime raciste, si dhe disa fotografi shumë shqetësuese, për të ofenduar Zahan.


Pas publikimit të këtyre mesazheve dhe fotove nga Zaha, policia britanike ka marrë masa dhe ka arrestuar djaloshin Dolan, i cili është vetëm 12-vjeç./abcnews.al