“Është kthyer në një atraksion të rëndësishëm turistik”, Rama e nis ditën me pamje nga Parku Arkeologjik i Apolonisë

schedule07:55 - 20 Gusht, 2023

schedule 07:55 - 20 Gusht, 2023

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke postuar në rrjetet sociale një video nga Parku Arkeologjik i Apolonisë.

Ky park cilësohet nga kryeministri si një nga xhevahirët e trashëgimisë sonë kulturore, i cili tanimë është kthyer në një atraksion të rëndësishëm turistik.

Kujtojmë që vendi jonë këtë vit ka përjetuar një bum turistik, i cili është i përqendruar në brengdet, por edhe në trashëgiminë kulturore e kulinarinë.

Postim i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊

dhe nga Parku Arkeologjik i Apolonisë një nga xhevahirët e trashëgimisë sonë kulturore, i cili është kthyer në një atraksion të rëndësishëm turistik, ju uroj një të dielë të bukur🙏r.t/abcnews.al