EMRI/ Një shqiptar mes 9 më të kërkuarve në Londër, për çfarë akuzohet

schedule09:56 - 27 Prill, 2020

schedule 09:56 - 27 Prill, 2020

Policia britanike ka publikuar fotot e 9 personave më të kërkuar në Londrën Jugore. Në mesin e tyre është edhe një shqiptar.

Policia u bën apel qytetarëve që të ndihmojnë në kapjen e tyre. 9 të kërkuarit akuzohen për verpa të ndryshme penale.

Ndërkohë, shqiptari në listë është identifikuar si Mirjan Luku, 30 vjeç. Ky i fundit, personi që shihni në foton e mëposhtme kërkohet për kultivim të kanabisit.

30-vjeçari u gjet në vendin e ngjarjes në një fabrikë kanabisi në Lee Green, Lewisham, më 30 korrik 2019.

Ai u arrestua dhe u akuzua për Prodhimin e Kanabisit dhe Energjinë Elektrike. Mirjan u dërgua në Gjykatën e Magjistraturës Bromley megjithatë, ai u la i lirë rastësisht Gjykatën e Magjistraturës Bromley dhe tani kërkohet sërish.

Ai përshkruhet si, një mashkull shqiptar, me gjatësi mesatare, flokë të shkurtër të zi dhe sy të gjelbër.

Për të bërë të mundur gjetjen e tij, autoritete kanë vënë në dispozicion edhe numrin e kontaktit ,0800 555 111.

/abcnews.al