Emri + Foto/ Drogë dhe fishekë në shtëpi, arrestohet shqiptari

schedule18:36 - 22 Shkurt, 2018

schedule 18:36 - 22 Shkurt, 2018

Një shqiptar është arrestuar në Itali për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Alvaro Basi, 25 vjeç nga Shkodra, kishte kohë që ndiqej nga policia në Leçe, por u arrestua mëngjesin e së enjtes pas një kontrolli në shtëpinë e tij.

Në shtëpinë e tij iu gjetën 19.4 gramë kokainë, disa materiale për paketimin e drogës në doza si dhe 415 euro, të cilat mendohet se janë fituar nga shitja e lëndës narkotike.

Gjitashtu, 25-vjeçari mbante në shtëpi në mënyrë të fshehtë 48 fishekë të kalibrit 12.

Sipas mediave lokale, Alvaro Basi, në moshën 19-vjeçare është arrestuar për vjedhje./abcnews.al