EMRAT/ Rrëmbim personi dhe vjedhje me dhunë, OFL zbarkon në Berat

schedule12:23 - 25 Shtator, 2020

schedule 12:23 - 25 Shtator, 2020

Policia e shtetit në kuadër të Operacionit forca e Ligjit ka dërguar formularët për deklarimin e pasurisë ndaj pesë personave të dënuar për veprat penale, trafikimi i narkotikëve, rrëmbimi ose mbajtja peng e personit, dhe vjedhje me dhunë.

Njoftimi i policisë:

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

T. S., banues në Tiranë, i dënuar në Zvicër, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

M. S., banues në Urën Vajgurore, Berat, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”;

K. H., banues në Berat, i dënuar për veprën penale ’’Vjedhja me dhunë”;

N. D., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”;

G. T., banues në Berat, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

N.D./abcnews.al