Emergjencat në Lezhë natën në terren për pastrimin e rrugëve

schedule09:15 - 11 Janar, 2019

schedule 09:15 - 11 Janar, 2019

Emergjencat në Lezhë kanë qenë në terren gjatë gjithë natës për pastruar rrugët dhe për t’i mbajtur ato të qarkullueshme. Prioritet ka qenë rruga drejt spitalit.

Zjarrfikësit dhe drejtoria e shërbimeve hodhën kripe e skorje, ndërsa ky segment është monitoruar nga policia dhe grupe të tjera të shërbimit emergjent.

Sot në Lezhë ka ulje të temperaturave ndaj sipas shefit të emergjencave në Bashki Tonin Uldedaj, ekipet do të jenë në terren gjatë gjithe kohës për të garantuar lëvizje normale të qytetarëve. /abcnews.al