Edi Rama dhe halli “Tahiri”

schedule16:40 - 28 Tetor, 2017

schedule 16:40 - 28 Tetor, 2017

Çështja “Tahiri” i ka prishur qetësinë kryeministrit Edi Rama, edhe pse me forcën e kartonave në kuvend hodhi poshtë kërkesën e prokurorisë pë arrestimin e ish ministrit të tij të brendshëm. Ai hapi dy konflikte publike javën politike që lamë pas, me dy pushtete që nuk varen prej tij, drejtësinë dhe median. Përse forca e numrave duket se nuk mjafton në këtë situatë?