E rëndë në Greqi, shqiptari rrëmben ish-bashkëshorten dhe e përdhunon

schedule11:01 - 3 Tetor, 2022

schedule 11:01 - 3 Tetor, 2022

Policia në Greqi është duke kërkuar nëpër të gjithë Peloponezin për të gjetur një shqiptar që dyshohet se i ka torturuar ish-bashkëshorten e tij greke. Sipas asaj që raportojnë mediat në vend, autori i dyshuar e rrëmbeu 28-vjeçaren greke e më pas abuzoi më të seksualisht.

Shqiptari kishte parkuar automjetin jashtë banesës së ish-bashkëshortes në Almyri Corinthia dhe sapo 28-vjeçarja doli jashtë, ai raportohet ta ketë marrë me forcë dhe e ka future në makinë.

Pasi e futi në automjet ai e ka goditur të renë më grusht në kokë dhe në trup. Më pas, ai e ndaloi makinën në një rrugë të shkretë dhe e detyroi vajzën të zhvishej duke e kërcënuar për jetën dhe për pak e dogji të gjallë.

Të zhveshur dhe të pambrojtur siç ishte, ai e çoi të renë greke në shtëpinë e prindërve të tij në Korint , ku e përdhunoi dhe më pas e la të shkonte. E tmerruar, 28-vjeçarja ka bërë denoncimin në polici dhe që prej atëherë policia është vënë në kërkim të autorit të dyshuar. /abcnews.al/