E RËNDË/ Fëmija 3 vjeç kafshohet nga qeni, humb jetën

schedule18:46 - 16 Maj, 2022

schedule 18:46 - 16 Maj, 2022

Një fëmijë 3vjeç u kafshua për vdekje nga një qen.

Tragjedia ndodhi në  Milnrow, Angli afër Rochdale, rreth orës 13:15 të ditës së djeshme.

Mjekët e urgjencës shkuan në vendin e ngjarjes, por nuk mundën t’i shpëtojnë jetën vogëlushit.

Policia e Mançesterit ka thënë se ka nisur një hetim penal pas sulmit fatal të qenve.

Asnjë arrestim nuk është bërë deri në këtë fazë dhe hetimet janë duke vazhduar për të përcaktuar rrethanat, tha policia e Mançesterit në një deklaratë.

Detajet e sulmit janë të pakta dhe policia nuk ka konfirmuar identitetin e fëmijës që vdiq dhe racën e qenit që e kafshoi./abcnews.al/