E premtja e paparashikueshme! Çfarë ndodh me motin në fundjavë?

schedule16:42 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 16:42 - 1 Dhjetor, 2022

Për ditën e premte moti parashikohet fillimisht i vranët me intervale kthjellimesh të shkurtra. Reshjet e shiut parashikohen të dobëta përgjatë vijës bregdetare. Sipas SHMU prej orëve të mesditës kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete të forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                              

në zona malore 1 deri 9°C                                                                                                                                                         

në zona e ulëta 4 deri 16°C                                                                                                                                                                 

në zona bregdetare 7 deri 16°C

/Abcnews.al/