E pazakontë, indiani ecën nëpër telat e tensionit të lartë, për të hequr një degë

schedule18:18 - 3 Qershor, 2020

schedule 18:18 - 3 Qershor, 2020

Një ngjarje e pazakontë ka ndodehur në Indi ku një punonjës elektrik, për të hequr një degë ka ecur përmes telave të energjisë elektrike.

Sipas mediave të huaja, pamjet janë filmuar në Nizampur, Telangana, në Indinë jugore ku punonjësi  i  ndërmarrjes energjetike të njohur vetëm si Noor, shikohet duke ecur në telin e tensionit të lartë.

Pas disa sekondash, ai arrin të arrijë në një degë të pemës së rënë në telat e rrymës, e cila besohet se shkaktoi një ndërprerje të energjisë në fshat.

Ai shtrëngon rreshtin dhe shtyn në degë me këmbët e tij për ta hequr atë nga pozicioni i saj, përpara se të shkojë me kujdes përsëri në shtyllën prej druri prej nga zbriti në tokë.

Kur arrin në tokë ai përshëndetet nga kolegët e tij, të cilët inspektojnë degën e rënë përpara se videoja të marrë fund.

Ndërmarrja energjetike ishte thirrur në fshat, në rrethin Sangareddy, pasi banorët njoftuan se kishin mbetur pa energji elektrike./abcnews.al