E papritur, Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

schedule15:48 - 16 Tetor, 2020

schedule 15:48 - 16 Tetor, 2020

Ndryshime të reja pritet të nodhin në dy prej aplikacioneve më të përdorura. Mësohet se së shpejti, të bashkohen bisedat e Facebook Messenger dhe Instagram.

Messenger ka marr një pamje shumë ngjyrëshe dhe disa ndryshime të reja. Ndërsa Facebook e ka testuar bashkimin e bisedave me Instagram dhe Messenger këtë vit.

Logoja e re me ngjyrë rozë dhe vjollce e bënë që Messenger të duket shumë si Instagram. Qëllimi përfundimtarë i gjithë këtij ndryshimi është që të bashkohen bisedat e dy aplikacioneve, asaj të Facebook Messenger dhe Instagram. l.k/abcnews.al