E padëgjuar, “portieri” Walker barazon rekordin anglez në Champions!

17:15 | 08/11/201917:150

Dëmtimi i Ederson dhe ndëshkimi i Claudio Bravos me të kuqe bënë të mundur që Manchester City të aktivizonte portierin e tretë në barazimin kundër Atalantës në Itali. Pep Guardiola zgjidhi Kyle Walker në portë dhe mbrojtësi 29-vjeçar veshi dorezat, e priti disa goditje të vendasve.

OptaJoe raporton se Walker bëhet në këtë mënyrë i pari “portier” anglez që pret një goditje pas tre vitesh në Champions League. I fundit ishte Ben Hamer  i Leicester City në ndeshjen e dhjetorit të vitit 2016 kundër Portos.

Kampionët e Anglisë rikthehen në fushë të dielën, në një finale të parakohshme për titullin kampion. City do të përballet me Liverpool në “Anfield”, duel që nis n♪ orën 17:30. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono