E mposhti Gimnasia e Maradonës, futbollisti i Indepediente ia fut gjumit

08:00 | 27/02/202008:000

Takimi mes Indepedientes dhe Gimnasias u mbyll me fitoren e miqve të drejtuar nga Maradona, me rezultatin 0-1. Kur takimi ishte i barabartë 0-0, më konkretisht në minutën e 60-të, trajneri i Indepediente vendos të largojë nga fusha sulmuesin anësor, Cecilio Dominguez.

Ky i fundit, nuk e priti mirë zëvendësimin dhe menjëherë sapo u ul në stol, vendosi të shtrihej dhe të flejë gjumë. Fotot e futbollistit të Paraguait u bënë menjëherë virale.

Dominguez i ka kushtuar plot 5 milion euro ekipit të Indepedientes, para që shkuan në arkat e ekipit meksikan, Club America. Që nga transferimi i tij i bujshëm, futbollisti i kombëtares të Paraguait nuk ka arritur të bindë dhe episodi në stolin e rezervave, ka shtuar edhe më shumë kritikat ndaj tij./abcnews.al

 

Cecilio Dominguez, lojtari i Indepediente


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono