E kryer: 60 milion € dhe bonuse, Gigio Donnarumma firmos nesër

schedule23:45 - 7 Qershor, 2021

schedule 23:45 - 7 Qershor, 2021

Gianluigi Donnarumma prej 1 korrikut mund t’i bashkohet çdo klubi, pasi i përfundon kontrata me Milanin. Portieri tashmë e ka gjetur ekipin e ri dhe në fakt vetëm PSG mund t’i përgjigjej financiarisht.

Sky Sport raporton se gjithçka do të mbyllet nesër. Italiani i talentuar do të firmosë një kontratë të vlefshme për 5 vite dhe do të fitojë 12 milion euro në sezon.

Sigurisht nuk do të mungojë një komision i majmë për menaxherin Mino Raiola, sikurse edhe bonuset në kontratë për arritjet në sezonin e ardhshëm. v.p /abcnews.al