E kërkonte Italia, kapet në Elbasan shqiptari

schedule10:36 - 2 Shkurt, 2019

schedule 10:36 - 2 Shkurt, 2019

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 45-vjeçar, të dënuar nga drejtësia italiane me 11 vite burg për trafik droge. I arrestuari është Jorgo (Gazment) Selmani nga Cërriku.

Ai ishte në kërkim ndërkombëtar, pasi gjykata e Barit e kishte dënuar në mungesë, ndërsa pas prangosjes do të ekstradohet në Itali për të vuajtur dënimin.

Njoftimi i policisë

Vijon puna për kapjen e persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arrestohet një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorin Vendore të Policisë Elbasan pas një pune të mirë organizuar, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Cërrik dhe Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

• Jorgo (Gazment) Selmani, 45 vjeç, banues në Cërrik.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykatës e Barit Itali, e ka dënuar 11 vjet burg, për veprën penale “Shkelje e ligjit mbi narkotikët”.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë./abcnews.al