E kërkonin disa klube të mëdha, Sesko merr vendimin për të ardhmen e tij

schedule15:26 - 8 Gusht, 2022

schedule 15:26 - 8 Gusht, 2022

Benjamin Sesko ka qenë një nga sulmuesit e kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane, veçanërisht Manchester United dhe Real Madrid.

Por para pak minutash, gazetari i njohur Italian, Fabrizio Romano ka bërë me dije se Benjamin Sesko dhe Leipzig do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre edhe këtë sezon.

Sesko ka pranuar të rinovojë kontratën edhe për një sezon tjetër të paktën.

Ai është i lumtur të qendrojë dhe sezonin tjetër ku do të jetë në sulm me Werner, tashmë një rikthim nga Chelsea./h.ll/abcnews.al