Trajleri përplas dy të rinj në hyrje të qytetit të Klosit

schedule17:38 - 8 Prill, 2021

schedule 17:38 - 8 Prill, 2021

Dy të rinj janë goditur nga një mjet i tonazhit të rëndë tip trajler në Klos. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në hyrje të qytetit.

Të rinjtë kanë qenë duke kaluar mbi urën në hyrje të qytetit kur janë goditur nga trajleri që po transportonte hekur.

Ata janë dërguar me autoambulancë në spitalin e Burrelit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet e këtij aksidenti./mv.abcnews.al