PAMJE nga vendngjarja/ Po lëvizte me makinë, qëllohet me 5 plumba 27-vjeçari shqiptar në Greqi

schedule18:44 - 25 Janar, 2021

schedule 18:44 - 25 Janar, 2021

Një 27-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë në Greqi teksa ishte duke udhëtuar me një makinë.

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari u qëllua me 5 plumba dhe tashmë ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën.

Ngjarja ndodhi në Kryqëzimin Kourtesis ndërkohë që forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes.  Dy persona janë shpallur në kërkim.

Autoritetet po punojnë për kapjen e tyre dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje./mv.abcnews.al

Pamje nga vendi i ngjarjes: