Prokuroria kërkon arrestimin e 3 zyrtarëve në Bashkinë e Elbasanit

schedule19:32 - 16 Prill, 2022

schedule 19:32 - 16 Prill, 2022

ELBSAN – Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar arrestimin e tre zyrtarëve të zyrës së Ubranistikës në këtë qytet. Po ashtu arrest është kërkuar edhe për një biznesmen dhe një qytetar që dyshohet se sëbashku kanë ndërtuar pa leje përkatës.

Ndërkohë gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për tre specialistët e zyrës së Ubranistikës në Bashkinë e Elbasanit.

Po ashtu masë sigurie “arrest në shtëpi” për shtetasin I.Poka, pasi akuzohet për “ndërtim pa leje”. Burime për Abc bëjnë të ditur se “arrest në shtëpi” është dhënë për biznesmenin Ylli Salla. /abcnews.al/