Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe magnituda

schedule12:40 - 10 Korrik, 2020

schedule 12:40 - 10 Korrik, 2020

Një lëkundje e moderuar tërmeti është regjistruar mesditën e sotme në vendin tonë.

Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në perëndim të Ersekës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat e tjera përreth qytetit të Korçës./abcnews.al