I vihet tritol automjetit në Krujë, kujt i përkiste

schedule20:30 - 20 Janar, 2022

schedule 20:30 - 20 Janar, 2022

Një automjeti i është vënë tritol në Krujë, mbrëmjen e sotme. Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20, në fshatin Zallë.

Lënda plasëse i është vënë automjetit në pronësi të shtetasit Lirim Tali, që ishte i parkuar pranë banesës së tij. Pronari i mjetit rezulton person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”. Sakaq, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë kanë nisur punën për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 19:20, në fshatin Zallë të Krujës, në automjetin në pronësi të shtetasit L. T., që ishte i parkuar pranë banesës së tij është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse dhe për pasojë automjeti është dëmtuar pjesërisht.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po kryen veprimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sqarojmë se pronari i mjetit, shtetasi L. T., është person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.

g.v/abcnews.al