Flamurtari me tredhëmbësh, Bylisi me një debutues në mbrojtje

schedule12:31 - 14 Dhjetor, 2019

schedule 12:31 - 14 Dhjetor, 2019

Flamurtari ka rigjetur Sukajn dhe Nikën për ndeshjen me Bylisin dhe të dy këta lojtarë e nisin nga fillimi. Trajneri Luan Birçe ka bërë lëvizjet e tij, ndërkohë që edhe Bylisi ka disa ndryshime. Ujka, Mehmetaj dhe Bajramaj zëvendësojnë lojtarët që mungojnë.

Formacioni i Flamurtarit: Moçka, Gocaj, Zeqaj, Pjeshka, Muçollari,  Rrapaj, Deliaj, K. Nebihu, Nika, Hoxhaj, Sukaj. Trajner: Luan Birçe

Formacioni i Bylisit: Hidi, Ntephe, Goxha, Mehmetaj, Peposhi, Ujka, Bajramaj, Hadroj, Qardaku, Ndreca, Guindo. Trajner: Vejko Dovedan

Arbitrat në Vlorë – Kryesor në sfidën Flamurtari-Bylisi është arbitri i kolegjiumit të Durrësit, Klodian Shahini. Heraj Lisaku dhe Mario Shazivari janë dyshja e anësorëve, kurse i katërt Laver Alla. /abcnews.al