Covid-19 i merr jetën zyrtarit të policisë në Shkodër

schedule10:04 - 12 Gusht, 2020

schedule 10:04 - 12 Gusht, 2020

Safet Morina, përgjegjësi i Rrugores në Shkodër, ka ndërruar jetë nga Covid-19. Burime për abcnews.al konfirmojnë lajmin.

Mësohet se ai është infektuar disa ditë më parë dhe fatkeqësisht nuk ka arritur të mbijetojë.

Morina prej vitesh mbante postin e përgjegjësit të Rrugores në Shkodër.

Situata nga koronavirusi në vend vijon të jetë e rëndë. Ditën e djeshme ministria e Shëndetesisë konfirmoi një shifër rekord të rasteve të reja. Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan 140 raste të reja dhe 5 humbje jete. /abcnews.al