Makina përplas biçikletën në Maliq, ndërron jetë 65-vjeçari

schedule15:26 - 9 Shtator, 2022

schedule 15:26 - 9 Shtator, 2022

Një 65-vjeçar ka ndërruar jetë pas një aksidenti të ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Libonik, Maliq.

Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi Albert Pura, duke drejtuar mjetin tip “Ford” ka përplasur biçiklistin Nazif Sulollari , 65 vjeç, banues në fshatin Symiz, Maliq.

65-vjeçari u dërgua në spitalin e Korçës ku ka ndërruar jetë.

Me drejtuesin e mjetit po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit./Abcnews.al/