E akuzoi se kishte përdhunuar një 13-vjeçare, Cllevio i përgjigjet Noizyt dhe tregon si qendron e vërteta

schedule11:26 - 25 Korrik, 2022

schedule 11:26 - 25 Korrik, 2022

Replikat mes Noizyt dhe Cllevios janë bërë edhe më të nxehta, pasi ky i fundit doli nga burgu. Reperi i njohur e akuzoi Cllevion duke e quajtur ‘pedofil’ dhe tha se e ka përdhunuar një 13-vjeçarem një ngjarje që bëri bujë të madhe në media në vitin 2014.

Pak pas këtij postimi, Kllevio në një live në Instagram ka sqaruar se si është e vërteta e ngjarjes, duke thënë se vajza që ishte e dashura e tij për një vit, aso kohe ishte 17 vjeçe e gjysmë, e jo 13 vjeçe.

Fjala e plotë e Cllevios:

Që ta kuptoni, e di e gjithë Lushnja, kjo është Dalila, doktoresha është 17 vjeçe e gjysmë dhe unë jam 21 vjeçar. Për kokën e Qerosit e di gjithë Lushnja dhe mer dokumentet e komisariatit të Lushnjës. Nuk po më lë rehat, më ke vënë pranga. Ti nuk ke faj ka faj ky gazetari, e bëri Dalilën 13 vjeçe nga 17 e gjysmë ishte në vit të katërt, Dalila ku je të dua.

Dil tregoje historinë Dalila, për ty po flet ky. Pse lali yt 13 vjeçe të ka kapur ty, të kam kapur 17 vjeçe e gjysmë, e dinë të gjitha shoqet e Dalilës. Unë kam qenë 21 vjeç.

Po të kthej një përgjigje, Dalila është kjo që po më thua ti por është 17-vjeçe dhe po më akuzon mua për përdhunim, Dalila është e dashura ime për një vit. Është kriter për mua që të jeni mbi 18-vjeçe. Sot ka kryer mjekësinë e përgjithshme, doktoresha në Lushnje. Dhe tani po vazhdon për psikiatre.

Dalila sot është 33 vjeçe”./abcnews.al