Dy vite nga vdekja e Kobe Bryant, dita më e trishtë për tifozët e basketbollit

schedule12:43 - 26 Janar, 2022

schedule 12:43 - 26 Janar, 2022

26 janari është ditë e zezë për të gjithë tifozët e basketbollit në botë, pasi dy vite më parë në një aksident tragjik ajror do të humbiste jetën legjenda, Kobe Bryant dhe vajza e tij.

Një nga basketbollistët më të mëdhenj ndërroi jetë në moshën 41-vjeçare e bashkë me të dhe vajzën e tij edhe 7 persona të tjerë që ishin në bord.

Kanë kaluar dy vite dhe ende bota e sportit në përgjithësi nuk është mësuar me mungesën e tij./ h.ll/abcnews.al