Dy vendet vakante në KLP, mblidhet Prokuroria e Përgjithshme

schedule11:05 - 28 Janar, 2021

schedule 11:05 - 28 Janar, 2021

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka thirrur mbledhjen e përgjithshme të prokurorëve për të votuar kandidatët për dy vendet vakante në KLP.

Çela, pas nënshkrimit të prokurorëve në listën emërore, verifikoi ekzistencën e kuorumit të nevojshëm (më shumë se gjysma) dhe vendosi të vijojë zhvillimin e punimeve të Mbledhjes të Përgjithshme të Prokurorëve.

Lista emërore përbëhet nga 273 prokurorë të të gjitha niveleve. Ndërkohë, ka nisur votimi dhe të parët që do të votojnë janë prokurorët e Dibrës. /abcnews.al/