“Dy shkaqe pse tifozët duhen të jenë të qetë, lojë politike ndaj City-t”

19:38 | 19/02/202019:380

Manchester City po kalon një moment shumë të vështirë. Pezullimi dy-vjeçar nga kompeticionet europiane ka turbulluar ambientin e “Cityzens”, teksa ka reaguar administratori i deleguar i klubit. Ferran Soriano nuk dorëzohet dhe tenton të qetësojë tifozët në një prononcim për AS. Zyrtari i kampionëve të Anglisë analizon situatën dhe e cilëson gjithçka si një lojë politike.

Kjo është thjesht sfida e radhës për ne dhe do të tentojmë të mos i zhgënjejmë njerëzit tanë. Tifozët duhet të jenë të sigurt për dy gjëra: e para është që akuzat janë false, e dyta është që do të bëjmë gjithçka për ta vërtetuar.

Ne jemi një klub i qëndrueshëm, fitimprurës dhe pa borxhe. Llogaritë tona janë kontrolluar shumë herë dhe gjithmonë ka qenë gjithçka e qartë. Shpresoj që kjo situatë të mbarojë përpara verës. Vendimi u bazua te një e-mail të vjedhur dhe jashtë kontekstit. Kjo nuk është drejtësi, kjo është politike“, deklaron zyrtari i Manchester City. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono