Dy burra hapin zjarr drejt një grupi adoleshentësh: Një 19-vjeçare humb jetën, disa të plagosur

schedule07:54 - 14 Qershor, 2020

schedule 07:54 - 14 Qershor, 2020

Një grua ka humbur jetën dhe tre burra janë plagosur në New York pasi një person i armatosur hapi zjarr në një grup adoleshentësh që po festonin fundin e vitit shkollor.

Viktima u identifikua të shtunën si Tyana Johnson, 19-vjeç.

Ajo kishte qenë me një grup adoleshentes në një park në Bronx të premten mbarma rreth orës 11.00 të natës kur dy burra papritur dolën nga një automjet dhe hapën zjarr.

Johnson humbi jetën pasi u qëllua disa herë. Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital, ajo nuk mund t’u mbijetonte plagëve.

Disa persona të tjerë u plagosën si pasojë e të shtënave, përfshirë këtu edhe një djalë 15-vjeçar. /abcnews.al/