Dy aksidente në Fier/ Tre të plagosur, një dyvjeçare në rrezik jete

schedule12:42 - 21 Tetor, 2018

schedule 12:42 - 21 Tetor, 2018

Një vajzë dy vjeçe është në rrezik jete pasi u përplas në rrugë nga një motor. Ajo po dilte nga shtëpia e saj në fshatin Baltëz të Fierit kur mjeti e mori para. Vajza u dërgua me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë. Një tjetër aksident i rëndë ndodhi në qendër të qytetit të Fierit. Përplasja e një makine tip Benz me një motor shkaktoi dy persona të plagosur, njëri në gjendje të rëndë. Në motor udhëtonin burrë e grua, dhe të dy ndodhen jashtë rrezikut për jetën, por megjithatë gjendja e gruas është e rëndë. Sipas policisë, benzi ka tentuar të shmangë goditjen por pa rezultat. Ai  ka përfunduar në trotuar ku dhe është përplasur me dy makina të parkuara. /abcnews.al