Durrës, operacioni “Vjeshtë 2017”

schedule14:36 - 18 Tetor, 2017

schedule 14:36 - 18 Tetor, 2017

Dy persona te kerkuar nga drejtësia italiane janë kapur në Durrës gjatë operacionit “Vjeshtë 2017” . Ata janë Gëzim Aleksi 41 vjeç nga Shijaku dhe Dashamir Hersi 48 nga Durrësi. Në ngarkim të shtetasit Gëzim Aleksi Gjykata e Breshias në Itali ka lëshuar urdhër arrestin Nr. për veprën penale” Vrasja”parashikuar nga legjislacioni Italian. Kurse në ngarkim të shtetasit Dashamir Hersi, Gjykata e Peskarës ne Itali ka lëshuar urdhër arrestin për kryerjen e veprës penale “Trafikimit të lëndëve narkotike” parashikuar në nenin 110 të Kodit Penal Italian. Shtetasit e mësipërm ishin shpallur në kërkim nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tiranë në datat 12 dhe 17.