Dortmund konfirmon zëvendësuesin e Haaland, bomberi i Ajax transferohet në Gjermani

schedule10:02 - 22 Qershor, 2022

schedule 10:02 - 22 Qershor, 2022

Haaland iku në drejtim të Manchester City dhe për Dortmund nuk u nevojit shumë kohë për të gjendur zëvendësuesin e tij.

Fabrizio Romano, gazetari i njohur italian, raporton se ka përfunduar marrëveshja mes Dortmundit dhe Ajax-it për transferimin e Sebastian Haller.

Dortmund ka mbushur arkat e Ajax me 35 milionë euro dhe gjithashtu marrëveshja personale është arritur edhe me lojtarin për shifrat e kontratës.

Klubi i verdhë po përgatitt tashmë vizitat mjekësore dhe dokumentat për t’u firmosur./ h.ll/abcnews.al