Donnarumma: Ligue 1 nuk është aq e lehtë sa duket, ja marrëdhënia ime me Navas

schedule18:46 - 19 Qershor, 2022

schedule 18:46 - 19 Qershor, 2022

Portieri i Paris Saint Germain, Gigi Donaroma ka folur në kanalin zyrtar të skuadrës dhe ka sqaruar se fitimi i kampionatit francez nuk është aq i lehtë sa duket, ndërsa nuk ka munguar të përmend edhe Kaylor Navas.

“Është bukur të fitoj kampionatin tim të parë këtu në Paris, pasi është edhe i 10-ti për klubin. Nuk ishte i lehtë eliminimi nga Champions League, por kampionati na ngushëlloi. Nga jashtë mund të mendoni se është e thjeshtë, por nuk është ashtu siç duket. “Ka skuadra shumë të forta dhe nuk është aspak e lehtë të luash në stadiume specifike”.

Për Kaylor Navas, ai tha: “Të kalosh është shumë e vështirë, por ne kemi respekt të ndërsjellë dhe ndihemi mirë së bashku. Ne jemi miq dhe kjo na dha forcë për të vazhduar. “Jam i lumtur që kam marrë çmimin për portierin më të mirë, por për mua prioritet janë çmimet kolektive”. /abcnews.al/