DOKUMENTI / Zgjerohet lista e bizneseve, nga nesër hapen 3 lloj aktivitetesh

schedule17:36 - 30 Mars, 2020

schedule 17:36 - 30 Mars, 2020

Me anë të një urdhëri të dytë të lëshuar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se nga sot lejohen të hapura edhe gomisteritë, libraritë dhe kancelaritë.

Në urdhrin e nxjerrë ditën e sotme i cili hyn në fuqi menjëherë Ministrja Manastirliu  ka bërë ndryshimin për këto 3 lloj aktivitetesh të cilat do të jenë të hapura nga ora 05.00-13.00.

Mbyllja e këtyre aktiviteteve u mor në kuadër të masave që qeveria ndërmori për parandalimin e përhapjes së pandemisë së Covid-19.

/abcnews.al