DOKUMENTI/ Sekuestrohet pasuria e Artan Doçajt, u përfshi në rrëmbimin dhe zhdukjen e Jan Prengës

schedule11:06 - 6 Mars, 2020

schedule 11:06 - 6 Mars, 2020

Gjykata Speciale ka miratuar kërkesën e SPAK për sekuestrimin e pasurisë së Artan Doçajt nga Shkodra, i cili akuzohet për përfshirjen në rrëmbimin dhe zhdujen e Jan Prengës në 17 janar të këtij viti.

Gazetarja Xhensila Kodra ka siguruar për abcnews.al vendimin e Gjykatës Speciale sipas të cilit janë vendosur nën sekuestro një banesë dy katëshe në Shkodër, dy makina, një tip “Audi’ dhe tjetra “Chrysler” si dhe një motorr, të cilat rezultojnë në pronësi të Doçajt.

Vendimi është marrë vetëm për Artan Doçajt, kurse për të tjerët vendimi është në proces.

Pasuria e Doçajve u bë subjekt i OFL në fillim të punës së saj pasi u akuzuan për përfshirje në rrëmbimin, vrasjen dhe zhdukjen e trupit të Jan Prengës. /abcnews.al

Vendimi i GJKKO për Artan Doçajn: