“Do t’iu vras”, grabitet banka nën kërcënimin e granatës

schedule10:51 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 10:51 - 5 Dhjetor, 2022

Një grabitje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotme në një filial banke në zonën e Argyroupoli.

Sipas ELAS, një person ende i paidentifikuar hyri në degë në orën 09:40 të mëngjesit dhe imobilizoi punonjësit nën kërcënimin e një granate dore.

Më pas ai ka marrë një shumë të panjohur lekësh nga një arkë dhe është larguar.

Vijojnë hetimet nga ELAS për identifikimin dhe kapjen e autorit./Abcnews.al/